Байерн заби нова четворка в Близкия Изток (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) вкара четири гола и във втория си мач за 2015 година и приключи лагера си в Близкия Изток. Шампионът на Германия разби с 4:1 като гост най-силния отбор на Саудитска Арабия Ал Хилал в контрола в Рияд. Данте и Бастиан Швайнщайгер реализираха два бързи гола в 8-ата и 11-ата минути, а шест минути преди почивката Роберт Левандовски покачи на 3:0 с глава след подаване на Ариен Робен. В 61-ата минута влезлият като смяна Клаудио Писаро направи 4:0, а в последните секунди Ал Досари вкара почетно за арабите.

Ал Хилал - Байерн (Мюнхен) 1:4

Може би най-интересният момент дойде в 38-ата минута, когато вратарят на баварците Мануел Нойер направи поредното си излизане далеч напред. Този път той дори направи две отнемания на топката, но за малко авантюрата му да завърши с гол в неговата мрежа.

Контузия през първото полувреме получи Жером Боатенг, като се очакват подробности за състоянието му. Победата е малък подарък за утрешния рожден ден на треньора Джосеп Гуардиола.

Преди четири дни в Доха мюнхенци победиха също с 4:1 сборен състав от звездите на катарското първенство. Утре съставът се завръща в Мюнхен и до старта на пролетния полусезон ще изиграе още един спаринг срещу Бохум на 23 януари.

АЛ ХИЛАЛ - БАЙЕРН 1:4