Байерн срази катарски звезди в Доха

Германският шампион Байерн (Мюнхен) победи с 4:1 сборен отбор на катарските футболни звезди в приятелска среща, играна в Доха. Митчел Вайзер изведе баварците напред в резултата още в 4-ата минута, а 10 минути по-късно реализира ново попадение за германците. В 26-ата минута Ал-Харави намали на 1:2, но две минути преди почивката френският атакуващ халф Франк Рибери бе точен за 1:3. Крайният резултат бе оформен от перуанския нападател Клаудио Писаро в последната минута.

Играчите на Джосеп Гуардиола се подготвят за пролетния полусезон в Първа Бундеслига. Мюнхенци гостуват на Волфсбург на 30 януари в първия пролетен кръг на германския шампионат. След първите 17 кръга Байерн е убедителен лидер в класирането с 45 точки, а втори е тъкмо Волфсбург, като "вълците" имат в актива си 34.

КАТАР ОЛ СТАРС - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:4
0:1 Вайзер (4)
0:2 Вайзер (14)
1:2 Ал-Харбави (26)
1:3 Рибери (43)
1:4 Писаро (90)