Рожденикът Робен блести при разгромна победа на Байерн (видео)

Седмица преди подновяването на Бундеслигата шампионът Байерн (Мюнхен) показа, че се намира в отлична форма. Баварците завършиха серията си от контроли с разгромен успех срещу втородивизионния Бохум с 5:1. Над всички в тима на Джосеп Гуардиола беше Ариен Робен, който отбеляза два гола навръх 31-ия си рожден ден. Другите голове за гостите бяха дело на Данте, Марио Гьотце и Себастиан Роде. За Бохум се разписа Дани Лаца, който откри резултата още в 5-ата минута.

Гуардиола заложи на състав, който е много вероятно да започне срещу Волфсбург в първия пролетен кръг. Атаката се водеше от Роберт Левандовски, Ариен Робен и Франк Рибери действаха по крилата, а Томас Мюлер играеше пред двамата вътрешни халфове Чаби Алонсо и Бастиан Швайнщайгер.

Близо 30 000 зрители изгледаха мача и останаха доволни, независимо от тежката загуба на техните любимци. Тимът на Херман Герланд изненадващо поведе с гола на Лаца, а Левандовски, Данте, Рибери и Робен пропуснаха да изравнят до средата на полувремето. В 26-ата минута Робен се възползва от пас с пета на Мюлер и вкара за 1:1. Малко преди почивката пък Данте засече с глава центриране от корнер и изведе баварците напред.

През втората част и двамата треньораи направиха много смени, а Байерн с лекота вкара още три гола. В 66-ата минута точен беше Гьотце, а Робен и Роде оформиха крайното 5:1.

БОХУМ - БАЙЕРН 1:5 (1:2)