Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 1:1

Спортинг и Бенфика с убедителни победи в Португалия

Лисабонските грандове Спортинг и Бенфика записаха убедителни победи в 17-ия кръг на португалското първенство. Спортинг се наложи с 4:2 над Рио Аве и си върна третото място в класирането, а Бенфика отново има 6 точки аванс пред втория Порто след разгромен успех с 4:0 над Маритимо като гост.

Българският халф на Спортинг Симеон Славчев не игра в двубоя на "Жозе Алваладе". "Зелено-белите" поведоха с попадение на Луиш Нани в 30-ата минута от дузпа, а в 39-ата Дел Вале изравни. Фреди Монтеро и Жоао Марио вкараха нови два гола за столичани, преди Кока да върне интригата в 69-ата минута. Крайния резултат оформи японецът Танака в последните секунди.

Бенфика също нямаше проблеми. Шампионите вкараха 4 безответни гола на Маритимо, като началото на разгрома постави Едуардо Салвио, който беше точен още веднъж през второто полувреме. Другите попадения за отбора на Жорже Жезус реализираха Ола Джон и Лима.

СПОРТИНГ - РИО АВЕ 4:2
1:0 Нани (30 д.
1:1 Дел Вале (39)
2:1 Монтеро (59)
3:1 Марио (67)