Виляреал оцеля на "Аноета", драма с щастлив край за Атлетик Билбао (видео)

Драматично се развиха три от днешните реванши от осминафиналите в турнира за Купата на краля в Испания. Виляреал елиминира Реал Сосиедад след равенство 2:2 на "Аноета" и общ резултата 3:2. Селта успя да надвие с 2:0 като гост Атлетик Билбао, но след загубата с 2:4 у дома отпадна заради по-малко отбелязани голове на чужд терен. В следващата фаза място си осигури и Хетафе. Тимът от мадридското предградие спечели срещу гостуващия Алмерия с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължава напред.

В Сан Себастиан Виляреал поведе с гол на Жерард Морено в 27-ата минута, когато нападателят получи добър пас от Джовани дос Сантос и простреля вратаря Херонимо Руи. "Жълтата подводница" имаше шанс да удвои аванса си, но вместо това Карлос Вела изравни в края на полувремето с добавка след удар с глава на Иманол Агирече и спасяване на Серхио Асенхо.

В 73-ата минута грешка в защитата на Реал Сосиедад беше използва от Джовани Сантос, който максимално доближи Виляреал до четвъртфиналите. Само две минути по-късно Естебан Гранеро беше точен за 2:2, но въпреки червени картон на Матео Мусакио домакините не успяха да вкарат необходимите им два гола, за да стигнат до пълен обрат.

На "Сан Мамес" Атлетик Билбао имаше наглед лесна задача след убедителната победа във Виго, но футболистите на Селта нямаха намерение да се предават. До почивката голове не паднаха, но в 49-ата минута защитникът на баските Чабиер Ечейта си вкара автогол. След час игра гостите стигнаха и до втори гол. Негов автор стана Фабиан Ореяна от дузпа, отсъдена за нарушение на Микел Рико срещу Шарлиз. До края Селта отчаяно търсеше още едно попадение, с което да продължи напред, но домакините устискаха резултата.

Напред продължи и Хетафе. Момчетата на Кике Санчес Флорес повалиха с 1:0 Алмерия, което им беше напълно достатъчно след равенството 1:1 преди седмица. Скъпоценния гол отбеляза Алваро Васкес с технично изпълнение в 76-ата минута. Гостите се опитаха да изравнят и да пратят мача в продължения, но защитата на Хетафе не допусна сериозни опасности пред вратата на Жонатан Лопес.