Атлетик Билбао вилнее за Купата на краля (видео)

Отборът на Атлетик Билбао направи важна крачка към 1/4-финалите в турнира за Купата на краля, след като днес надигра като гост с 4:2 Селта в първа среща от 1/8-финалите. Два гола на Ариц Адурис (15 и 87-дузпа), по един на Микел Сан Хосе (5) и Маркел Сусаета (61) зарадваха "лъвовете". Галиският тим отбеляза чрез Алехандро Лопес (11) и Шарлиз (54). Атлетик е в по-лесния поток в надпреварата и до финала не може да срещне нито Реал Мадрид, нито Атлетико Мадрид, нито Барселона. Интересното е, че преди три дни Атлетик загуби в Галисия с 0:1 от Депортиво Ла Коруня.

Срещата на "Балаидос" започна вихрено и след първия четвърт час вече имаше три гола на таблото. В петата минута Ариц Адурис игра с глава на втората греда, Сан Хосе стреля в ръката на своя съотборник Андони Ираола и впоследствие насочи отбитата топка в мрежата. Десният бек игра неволно с лакът и съдията реши да зачете гола.

В 11-ата минута домакините изравниха. Алехандро Лопес се разписа от въздуха след шут от 12 метра - 1:1. В 15-ата Адурис отново дръпна баските напред след точно изпълнение с глава. При центриране от фал Чаби Ечейта подаде фронтално към вратата и голмайсторът отбеляза.

И след почивката головете продължиха да падат след грешки в защитата. В 54-ата Микел Баленсиага направи безумно отиграване с глава, превърнало се в голов пас за Шарлиз. След корнер топката беше изчистена към пеналта, а оттам необезпокояваният от никого Баленсиага насочи с глава към малкото наказателно поле и асистира на Шарлиз за изравняването.

"Небесносините" върнаха жеста с грешка в своята отбрана. Маркел Сусаета се озова сам в лявата част на наказателното поле и с премерен нисък изстрел порази близкия ъгъл за 2:3. В 87-ата минута момчетата на Ернесто Валверде на практика решиха спора с четвърти гол. Адурис се разписа от дузпа за крайното 2:4.