Фулъм с Бодуров отстрани Уулвърхамптън в луд мач

Отборът на Фулъм стана поредният участник в четвъртия кръг в турнира за ФА Къп. Тази вечер лондончани постигнаха драматична победа с дузпи в преиграването на двубоя с Уулвърхамптън. Те спечелиха с 5:3 след точни удара от бялата точка, но преди да се стигне до 11-метровите удари двата тима сътвориха истински трилър. В редовното вреве мачът завърши 2:2, а след това двата тима си вкараха още по един гол в продълженията за 3:3. Цял мач за гостите игра и българският защитник Николай Бодуров.

Фулъм пръв откри резултата в 27-ата минута чрез Уудроу, но в 70-ата Едуардс изравни, а в 73-ата домакините изляоха напред в резултата чрез Ван ла Пара, но само две минути по-късно лондончани отново възстановиха равенството с нов гол на Уудроу.

В продълженията този път домакините първи излязоха напред в резултата чрез Едуардс в 109-ата минута, но в добавеното време на мача Фулъм си спечели дузпа, а Макормак бе точен от бялата точка за 3:3.

Така се стигна до дузпи, където гостите извадиха повече късмет и вкараха всичките си 5 удара, докато домакините направиха два пропуска и в крайна сметка с 5:3 "котиджърс" продължават напред в турнира, където ги чака Съндърланд. Бодуров не бе избран сред изпълнителите на дузпите за своя тим.