Бербо откри головата си сметка за 2015-а и класира Монако за 1/2-финал (видео)

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов отбеляза гол при победата с 2:0 над Гингам в 1/4-финална среща за Купата на Лигата във Франция, играна на стадион "Луи II" в княжеството. Родната звезда се разписа с глава в деветата минута, като това беше първият му мач като титуляр от началото на годината след възстановяване от контузия. Той остана на терена до 73-ата минута. В 94-ата Антони Мартиал оформи крайния резултат, узаконявайки класирането на Монако на 1/2-финал.

Срещата започна с шанс пред българина в третата минута, но топката остана зад гърба му след грешка на защитник. В осмата гостите изпуснаха на два пъти чрез Тибо Жирес и Юнус Санхаре. В ответната атака монегаските откриха резултата. Яник Ферейра Караско центрира отляво, Бербатов се измъкна на втората греда и отблизо плъзна с глава топката покрай вратаря - 1:0.

Гингам заигра по-активно в атака и тимът направи няколко сериозни пропуска до почивката. В 36-ата минута Кристоф Мандан беше изгонен с директен черен картон и усложни задачата на гостите. В 42-ата Бербо не можа да добави топката след неумело избиване на вратаря.

И след почивката нашият футболист имаше няколко прекрасни възможности за втори гол. В 66-ата той беше изведен сам срещу вратаря, но стреля в краката му. В 69-ата сантиметри не му стигнаха да засече остро центриране отдясно. Минута по-късно Димитър се пребори със защитник в наказателното поле, финтира вратаря и загуби равновесие. Положението остана спорно, а реферът реши да покажи жълт картон на българина за симулация.

В 73-ата Бербо беше сменен от Антони Мартиал, който в края оформи крайния резултат. Гостите имаха своите положения след 80-ата минута, но мерникът им изневери. Секунди преди финала на двубоя Мартиал беше изпуснат от защитниците и отбеляза за 2:0.

Снимки: Getty Images/Guliver