Жани Желязков и Равена се класираха за Купата на Италия

ЧМЧ (Равена) и Жани Желязков ще играят на четвъртфинал за Купата на Италия, след като в мач от 13-ти кръг в местната Суперлига надиграха с 3:0 (26:24, 25:23, 25:16) като гост новака Ревивре (Милано). По този начин Равена събра 19 точки и зае седмо място в класирането на полусезона, което означава, че ще гостува на втория Модена Волей (Модена) в четвъртфиналите на 6 януари.

Срещу Ревивре българският диагонал не се появи в игра, а с 19 точки най-резултатен бе бразилецът Ренан (3 аса, 1 блокада, 48 % в нападение). За MVP бе определен словенският му съотборник Клемен Чебуля, който записа 15 точки (1 ас, 58 % в атака). За домакините унгарецът Петер Вереш се отчете със 17 точки (3 блокади, 41 % в нападение).

След края на първия полусезон Ревивре остана на 12-то място в класирането с 6 точки.