Жани Желязков и Равена бият пред погледа на Хулио Веласко

Пета победа в италианската Суперлига записа отборът на ЧМЧ (Равена) с Жани Желязков, след като в мач от девети кръг се наложи с 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:18) като гост на Тонацо (Падуа).

Най-драматичен се оказа третия гейм, в който домакините от Падуа водеха с 15:10, а след това и с 23:18. И вместо да стане 24:19 аржентинецът Гонсало Кирога пропиля шанс от контраатака, изпращайки топката в аут. От грешката се възползваха волейболистите от Равена, които направиха серия от седем поредни точки и поведоха с 2:1. Въпреки фаталната си грешка Кирога остави добри впечатления (20 точки, от които 1 блокада и 54 в атака) пред погледа на селекционера на Аржентина Хулио Веласко, който бе сред зрителите в ПалаФабрис Сан Ладзаро.

За Равена Жани Желязков започна като титуляр в първите два гейма, но след това в игра се завърна бразилецът Ренан, който отсъстваше през последните седмици заради контузия в пръста. Българският диагонал направи 6 точки (1 блокада, 36 % в атака), а високият 217 см бразилец - 8 (33 % в нападение). Със 17 се отличи словенецът Клемен Чебуля (2 аса, 1 блокада, 54 % в атака). Най-резултатен бе нападателят на домакините Стефано Джаноти с 21 (5 аса, 1 блокада, 44 % в нападение), а за MVP бе избран аржентинският разпределител на Равена Максимилиано Кавана.

С успеха си в Падуа отборът на ЧМЧ се върна на пътя на победата след три поредни загуби в първенството, а новаците от Тонацо допуснаха четвърто поражение поред.