Тотнъм пак взе победа като гост в последните минути

Отборът на Тотнъм спечели с 2:1 гостуването си на Суонзи на "Либърти Стейдиъм" и по този начин изпревари "лебедите" в класирането, изкачвайки се до седмата позиция. За пореден път през този сезон възпитаниците на Маурисио Почетино измъкнаха победа далеч от дома с попадение в края на мача. Хари Кейн откри резултата за лондончани още в 4-ата минута на срещата, но Вилфред Бони изравни с 20-ия си гол през 2014 година четири минути след подновяването на играта за втората част.

Когато двубоят вървеше към равенство, в 89-ата минута Кристиян Ериксен получи топката от Бен Дейвис след грешка при изчистването й от страна на Ашли Уилямс и с плътен удар разстреля Герхард Тремел за крайното 1:2.

Успехът доближи Тотнъм само на четири точки от зона Шампионска лига, която е и целта пред състава на Почетино. Победата е и първа от три мача насам за "шпорите". Въпреки рекордния 20-и гол на Вилфред Бони с екипа на Суонзи пък неговият тим не успя да предотврати втората си поредна загуба в английския елит и остава на деветата позиция с 22 точки. Домакините доминираха през почти цялото второ полувреме, но така и не успяха да стигнат до пълен обрат след добри намеси от страна на Юго Лорис и в крайна сметка бяха наказани.