Бешикташ потопи Тотнъм в мрака на Истанбул и спечели групата (видео)

Турският Бешикташ спечели дербито на върха в класирането на група "С" на Лига Европа, след като победи с минималното 1:0 английския Тотнъм и по този начин спечели надпреварата в групата с 12 точки. Двубоят ще се запомни с двете спирания на тока на стадион "Ататюрк" в Истанбул. В самото начало на мача и в добавеното време на срещата светлините на стадиона изгасваха и това наложи спирането на мача за по 15 минути.

Единственото попадение в срещата отбеляза Дженк Тосун в 59-ата минута. Тогава той получи пас в непосредствена близост до вратата на Тотнъм от Керим Фрай и буквално от 3-4 метра не сгреши, за да даде аванс на своя тим в мача, а в крайна сметка и победата на "орлите" в този двубой.

Гостите от Англия имаха доста положения за гол, но Роберто Солдадо преди почивката и редица негови съотборници през втората част не успяха да отбележат във вратата на Зенгин.

В другия мач от групата Партизан и Астерас Триполис завършиха наравно 0:0 на "ЮНА" в Белград. И двата тима предварително бяха изгубили шансове да се класират напред.

Бешикташ - Тотнъм 1:0
1:0 - Тосун (59)

Партизан - Астерас Триполис 0:0