Монтана измъкна дербито в Суперлигата с 3:2 над Добруджа в Добрич (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Монтана постигна изключително емоционална победа при гостуването си на лидера Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (19:25, 20:25, 25:21, 28:26, 15:9) в дербито на последния 9-ти кръг от есенния полусезон, играно тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Добротица".

Спечелената точка остави добричлии на върха с 22 точки, докато волейболистите на Монтана са втори с точка по-малко - 21. Двата тима имат по 7 победи и 2 загуби.
Монтана измъкна дербито в Суперлигата след драматично 3:2 над Добруджа 07
Домакините от Добруджа 07 започнаха уверено срещата и в самото начало на първата част натрупаха комфортна преднина от 8:3. При 18:14 в полза на добричлии контузия получи центърът Светослав Арнаудов, който на пръв поглед изглеждаше с изкълчен глезен. Съотборниците му, обаче, не допуснаха разконцентриране и спокойно затвориха гейма с 25:19. Във втория гейм започнаха да се виждат първите признаци на пробуждане на гостите от Монтана и те бяха напред в резултата при 10:9, като силни минути имаше диагоналът Минчо Минчев. Монтанчани изоставаха само с точки на второто техническо прекъсване - 15:16, но след него домакините предвождани от Костадин Стойков и Димитър Маринков отвориха преднина от две точки при 18:16. Наставникът на гостите Атанас Петров взе прекъсване, но то не даде желания резултата и Добружда 07 поведе с три точки при 21:18 и 22:19. Този аванс бе достатъчен за 2:0 след 25:20.
Монтана нямаше накъде да отстъпва и започна вихрено третия гейм като поведе с 4:0 и 5:1. Преднината се запази до 14:10, а след това домакините опитаха да изравнят, но достигнаха само до 20:21, след което възпитаниците на Атанас Петров спечелиха гейма с 25:21. Развоят на третия гейм постави под напрежение Добруджа 07, за да се стигне до най-атрактивната част в мача. Резултатът се движеше точка за точка до 8:7 в полза на домакините. След паузата те поведоха дори с 10:7, а след това и с 15:11. Тази преднина, обаче, не отказа Монтана и гостите изравниха при 17:17 и на свой ред поведоха с 18:17 и 22:21. При 23:22 двата в полза на Добруджа 07 двата отбора получиха по един жълт картон, за да бъде дербито за върха в Суперлигата още по-истинско. Момчетата на Миро Живков на два пъти можеха да затворят частта и мача при 24:23 и 25:24, но нервите на играчите на Монтана се оказаха по-здрави и те все пак измъкнаха гейма след 28:26 и вкараха мача в тайбрек.
Горчивият вкус от пропуснатата победа в четвъртия гейм оказа своето влияние в решителната част и Добруджа 07 свали гарда. Монтана поведе с 5:2, а след това и с 8:3 и 10:4, за да ликува в крайна сметка с успеха след убедителното 15:9.

СНИМКИ: Спортна База Изида