Добруджа 07 с лесно 3:0 над Миньор в Перник

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) победиха категорично като гости Миньор (Перник) с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) в мач от 8-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в пернишката зала "Борис Гюдеров".

Така добруджанци записаха 7-а победа в първенството, като с 1 загуба и актив от 21 точки се върнаха на първото място в класирането, след като там временно за малко бе Монтана след вчерашната си победа над Нефтохимик 2010 (Бургас). Монтанчани пък остават на втора позиция с 19 точки. Тимът на Миньор пък допусна 7-а загуба в първенството, като с 1 победа и 3 точки е на 8-о място в таблицата. Това обаче преди края на срещата Левски Бол – КВК Габрово, като победителят може да ги измести от тази позиция.

Перничани, които имат финансови неволи се изправиха срещу добруджанци без двама основни играчи, като централният блокировач Иван Ковачев бе на работа и бе възпрепятстван да вземе участие в мача. Посрещачът Камен Каменов пък е с контузия, като също пропусна мача. Самата среща започна равностойно, като на първото техническо прекъсване отборът на Добруджа 07 поведе с две точки за 8:6 Последва, обаче, стегната игра за гостите и преднината бързо скочи на четири точки при 11:7. Тогава старши-треньорът на перничани Румен Златанов взе прекъсване, а малко по-късно в игра на мястото на Радостин Денков се появи рожденикът Любослав Симеонов. На второто техническо прекъсване авансът на гостите беше внушителен – 16:10. Въпреки всички опити за накъсване на играта гостите стигнаха безпроблемно до победата в гейма с 25:15.

Втората част започна изключително равностойно, като вървеше точка за точка, въпреки някои "измишльотини" на първия съдия Ивайло Иванов в полза на гостите от Добрич, които въобще нямаха нужда от съдийски аванти. Така добричлии с явна съдийска помощ и незачитане на мнението на лайсмените го закараха до 11:9, но след това така сбъркаха, че и съдиите трябваше да признаят пристъпване, за да бъде изравнен резултата. При 14:13 за Миньор и свирепа блокада на Любослав Симеонов треньорът на гостите Мирослав Живков се изнерви и взе прекъсване. То, обаче, не му помогна, защото Костадин Стойков прати топката в аут и преднината на домакините стана две точки. Така второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Миньор. Последваха страхотни спасявания на либерото на перничани Виктор Жечев и разликата не само, че скочи на три точки, но се и задържа, а при 20:17 атака в аут на Любослав Симеонов даде възможност на гостите да се задържат в гейма. При следващата атака Костадин Стойков върна жеста и резултатът стана 21:18. Тук Мирослав Живков взе второто си прекъсване. При 22:20 се случиха няколко грешки в едно разиграване за домакините, които позволиха на Костадин Стойков с мощен удар да направи преднината на Миньор само точка - 22:21. При 24:23 пак той хвана Мартин Симеонов на блок и докара нещата до 24:24. Последва атака в аут и антена от страна на миньорци и гостите буквално откраднаха гейма с 26:24.

Неуспехът в този толкова оспорван гейм не намали настроението в играта на домакините от Миньор и те започнаха повече от убедително третата част, като поведоха с 5:2, когато Мирослав Живков рано-рано използва първото си право на тайм-аут, за да спре устрема на миньорци и вдигне концентрацията на своите волейболисти. Този път ходът му даде резултат, последваха две поредни точки за гостите, а при 6:6 резултатът беше изравнен. Все пак, първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Миньор. Играта продължи равностойно, а след хубава блокада на Любослав Симеонов и атака в аут на Димитър Маринков от гостите резултатът стана 14:11 за Миньор. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за отбора на домакините. Последваха две глупави грешки на миньорци, които първо не прехвърлиха една спасена с много усилия топка, а после решиха да не скачат на блок и резултатът стана 16:15. За капак последва трета колективна грешка, която започна от посрещането на Виктор Жечев и завърши с атака в мрежата на Владислав Божиков, за да се стигне до равенството при 16:16. Хубава атака на Захари Николаев през центъра задържа равенството при 17:17, но малко по-късно след дълго разиграване Любослав Симеонов направи мрежа за 17:19. Преднината на гостите стигна и до три точки, но чудесна блокада на Любослав Сименоов и Захари Николаев върна нещата само до точка в тяхна полза при 21:22. За съжаление Венцислав Рагин хвана на блок първо Захари Николаев, а след това и Владислав Божиков за крайното 25:21 и 3:0 в мача.