Монтана даде гейм на Нефтохимик 2010

Волейболният отбор на Монтана надигра Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:18, 30:32, 25:23, 25:23) в най-интересния мач от 8-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер пред около 200 зрители в местната зала "Огоста".

Така момчетата на треньора Атанас Петров спечелиха дербито с бургазлии и временно си върнаха водачеството в първенството, като преди останалите мачове от кръга са първи с 6 победи, 2 загуби и 19 точки. Отборът на Нефтохимик 2010 пък заема 5-то място с 5 победи, 3 загуби и 14 точки.

Двата тима направиха изключително оспорван мач, като се бориха за успеха до край, но домакините надделяха в решителните моменти на мача. Единствено в първия гейм монтанчани убедително водеха, като взеха частта с разлика. Впоследствие гостите от Бургас показаха, че няма да бъдат фигуранти, като се надигнаха и играта тръгна точка за точка. След поредното равенство 24:24 във втория гейм, резултатът излезе далеч след 25-ата точка, като след много емоции и напрежение бургазлии надделяха и спечелиха с 32:30, а с това изравниха на 1:1. В останалите две части отново имаше равностойност и борба от двете страни на мрежата, като обаче във важните моменти домакините от Монтана показаха класата си и надделяха. С това те не дадоха повече шанс на бургазлии за обрат и спечелиха мача само с един загубен гейм.

Най-полезен за Монтана стана Минчо Минчев със страхотните 31 точки (2 блока, 2 аса и 73% ефективност в атака) за победата. Явор Генов (1 ас, 54% ефективност в атака, 69% позитивно и 42% перфектно посрещане) и влезлият като резерва Трифон Лапков (1 блок, 2 аса, 63% ефективност в атака, 94% позитивно и 42% перфектно посрещане) пък добавиха по 15 точки за успеха. За тима на Нефтохимик резервата Стоян Златев завърши с 13 точки (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака, 57% позитивно и 14% перфектно посрещане), а Костадин Николов (1 ас и 61% ефективност в атака) и Стоян Самунев (4 блока, 1 ас и 78% ефективност в атака) се отчетоха с по 12 точки.

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:18, 30:32, 25:23, 25:23)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 5, Минчо Минчев 31, Явор Генов 15, Златко Кьосев 1, Денис Чавдаров 9, Иван Латунов 5 - Добромир Иванов-либеро (Николай Къртев 1, Трифон Лапков 15, Цанко Цанков, Георги Георгиев)
Старши-треньор: Атанас Петров
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Златев 2, Костадин Николов 12, Пламен Драгиев 9, Андрей Николов 4, Стоян Самунев 12, Теодор Богданов 9 - Христо Велков-либеро (Стоян Златев 13, Василий Петров, Нено Тошков)
Старши-треньор: Петьо Драгиев.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)