Нефтохимик 2010 даде гейм на ЦСКА

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха като домакини ЦСКА с 3:1 (25:20, 18:25, 25:19, 25:19) в мач от последния 9-ти кръг на есенния дял на Суперлигата, игран тази вечер пред около 500 зрители в бургаската зала "Младост".

Така бургазлии завършиха с успех в първия полусезон, като взеха 3 точки на свой терен. Тимът, воден от Петьо Драгиев записа 6-а победа, като с 3 загуби и актив от 17 точки заема 4-то място във временното класиране. Отборът на ЦСКА записа 5-а загуба до сега, като с 3 победи и 10 точки заема 7-мо място в таблицата. "Червените", обаче, са с мач по-малко поради отложена среща с КВК Габрово, като победа в мача ще донесе по-предно класиране на армейците след първия полусезон.

Срещата бе изключително оспорвана, като в по-голямата му част имаше равностойна игра. Волейболистите на ЦСКА показаха хъс и настоятелност, като взеха втората част и завързаха мача. В крайна сметка, след като отстъпиха във втория гейм, впоследствие домакините от Нефтохимик не дадоха повече авантаж на столичани. Във важните моменти бургазлии надделяваха, като така спечелиха следващите две части и надиграха ЦСКА само с един загубен гейм.