Безидеен Ливърпул отново се издъни преди мача на истината

Тимът на Ливърпул допусна нова грешна стъпка в английската Висша лига, след като не успя да победи Съндърланд на "Анфийлд" и завърши наравно 0:0 с "черните котки". Възпитанците на Брендън Роджърс отново показаха безидейна игра в нападение и не успяха да зарадват феновете си с трета поредна победа точно преди решителния мач срещу Базел в Шампионската лига, който трябва да определи дали мърсисайдци ще успеят да прескочат груповата фаза на турнира. "Червените" така и не успяха да създадат чисти голови ситуации пред вратата на Костел Пантилимон и дори гостите бяха тези, които повече могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като Лиъм Бридкът преди почивката и Стивън Флетчър пропуснаха да се разпишат във вратата на Симон Миньоле след разбърквания в наказателното поле на мърсисайдци след статични положения.

Най-чистото положение пред вратата на гостите в мача се откри пред Филипе Коутиньо десетина минути преди края. Тогава бразилецът бе изведен на стрелкова позиция по дясното крило на атаката на своя тим, но ударът му бе спасен от Пантилимон. Така Ливърпул притесни феновете си със своето представяне точно преди най-важния мач за полусезона, който трябва задължително да бъде спечелен, ако отборът иска да продължи напред в Шампионската лига.

Роджърс остави за втори път в рамките на малко повече от седмица капитана си Стивън Джерард на резервната скамейка, но този път включването в игра на халфа след почивката не даде необходимия импулс в играта на "червените". Джерард се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Адам Лалана, но не успя да помогне на отбора си да стигне до заветния гол.

Съндърланд пък записа девето равенство в английския елит от началото на сезона. Възпитаниците на Густаво Пойет са най-големите специалисти в ремитата през този сезон и повече от половината им мачове от началото на сезона завършват наравно. За Ливърпул това бе едва трето реми през тази кампания. Отборът на Брендън Роджърс остана девети в класирането с 21 точки, докато Съндърланд е 14-и с шест точки по-малко.