Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Лудо второ полувреме покоси Борусия (М) (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) обърна до 3:1 като гост Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 12-ия кръг на германското първенство. Домакините водеха на почивката след гола Хаавард Нордвайт (6). Попадения на Марк Стендера (54), Александер Майер (57) и Такаши Инуи (73) зарадваха Томас Шааф.

Срещата на "Борусия Парк" започна с ранен гол за домакините. В шестата минута Хаавард Нордтвайт се разписа след подаване на Гранит Джака след корнер. На гостите от Франкфурт им отне време да се съвземат след гола, а към края на полувремето имаше шансове и пред двете врати.

След почивката гостите от "Комерцбанк Арена" разнищиха своя съперник с три безответни гола. В 54-ата Стендера изравни след пас на Харис Сеферович. Изравняването беше логично с оглед по-добрата игра на гостите от началото на втората част.

Само три минути по-късно втора асистенция на Сеферович изведе Айнтрахт с гол напред. Александер Майер се разписа абсолютно сам след бърза контраигра. В 73-ата Инуи подпечата успеха след подаване на Майер. В 92-ата Гранит Джака получи втори жълт картон.

Айнтрахт се вдигна до средата на класирането, а Гладбах остава на третата позиция.

Снимка: Getty Images/Guliver