Гръмка победа в Стара Загора изстреля Лудогорец на върха в "А" група (видео)

Отборът на Лудогорец постигна гръмка победа в Стара Загора над тима на Берое. В първи мач от 18-ия кръг на "А" група "орлите" победиха с 4:0 като гост коравия тим на Петър Хубчев.

По този начин един ден преди срещата на ЦСКА с Локомотив (Пловдив) "зелените" стъпиха на върха в класирането.

Двата тима имат по 38 точки, но показателите на разградчани са по-добри от тези на "червените".

Два гола в днешната среща отбеляза Върджил Мисиджан (18,73) и по един добавиха Жуниор Кишада (15) и (Вандерсон).

Като изключим първите 10-12 минути гостите бяха пълни господари на терена и можеха да запишат още по-изразителна победа.

Двубоят стартира с опасност пред вратата на Владислав Стоянов. Във 2-ата минута Станислав Костов се озова на удобна позиция, но стреля право в обсега на стража, който успя да спаси. Последва атака на Лудогорец при която Жуниор Кишада центрира към набралия скорост Марселиньо, но Благой Макенджиев излезе на време и предотврати опасността.

В 12-ата минута Върджил Мисиджан пробва късмета си от добра позиция, но изстрелът му профуча на сантиметри от левия стълб.

Малко по-късно Венцислав Христов отправи силен удар отдалеч, който бе отразен от Стоянов.

Оттук до края на срещата имаше само един отбор - този на Георги Дерменджиев.

Начало на головата фиеста сложи Жуниор Кишада. В 15-ата минута бразилецът бе изведен от Георги Терзиев, преодоля стража Макенджиев и на празна врата прати кълбото в мрежата.

Две минути по-късно "орлите" си осигуриха комфортна преднина. Кишада изведе Мисиджан сам срещу стража на домакините и покачи на 0:2.

В 23-ата минута Мисиджан пропусна окончателно да реши изхода на двубоя, след като не успя да се разпише от чиста позиция с глава.

Втората част започна скучно и доста време двата тима не успяха да създадат нищо интересно. Въпреки това Лудогорец успя отново да се събуди и прегази своя съперник.

В 61-ата минута Жуниор Кайсара отне топката и подаде към Марселиньо, който изведе сам срещу вратаря Кишада. Вместо да потърси удар, нисичкият нападател се спря и тръгна да лъже играч на Берое, и съвсем логично сбърка.

Преди това Георги Костадинов отправи опасен изстрел с глава, но Стоянов се намеси по най-добрия начин и със сетни усилия отрази.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Мисиджан сложи точка на спора. Бързоногото крило се възползва от извеждащ пас на Вандерсон и с прецизен удар по диагонала не остави шанс на Макенджиев.

В 80-ата минута Вандерсон пропусна изгодна ситуация за гол. Халфът се озова очи в очи с вратаря на домакините, но не успя да намери целта.

Въпреки сериозната преднина гостите не спряха да атакуват. В 82-ата минута Вандерсон се реваншира за пропуска и се разписа за 0:4. Халфът се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с удар с левия крак заби кълбото в далечния ъгъл, оформяйки крайния резултат.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:4