Ливърпул изстрада първа победа от много време насам (видео)

Тимът на Ливърпул записа много трудна победа с 1:0 над Стоук Сити на "Анфийлд" и по този начин спечели първи три точки в английската Висша лига от 19 октомври насам. Възпитаниците на Брендън Роджърс бяха под сериозно напрежение, след  пет поредни загуби и равенство срещу Лудогорец (2:2) в София, но успяха да измъкнат победата срещу "грънчарите" с късен гол на Глен Джонсън в 86-ата минута. Десният бранител на мърсисайдци вкара с глава, след като Рики Ламбърт бе пратил топката в горната греда на Асмир Бегович от чиста позиция.

Ливърпул имаше сериозно надмощие особено през второто полувреме, но доста пропуски пред вратата на Бегович направиха Джордън Хендерсън, Рахим Стърлинг, Рики Ламбърт и Джо Алън. На два пъти домакините удряха гредите на съперниковата врата. И когато всички виждаха пореден разочароващ резултат за отбора на "червените", Глен Джонсън спаси отбора със самопожертвователен плонж, пращайки топката в мрежата за 1:0 през шпагата на бранител на Стоук Сити.

Успехът изкачва Ливърпул до 11-ото място в класирането със 17 точки, изпреварвайки именно днешния опонент Стоук. По-ценни от трите точки обаче със сигурност ще бъдат спокойствието и увереността в собствените сили на футболистите, които ще върне тази победа в състава на Брендън Роджърс.