"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Голямото чакане за Ейбар приключи (видео)

След седем седмици без победа Ейбар най-накрая спечели в Ла Лига, надигравайки заслужено Спортинг Хихон с 2:0 в мач от 17-ия кръг. Домакините доминираха през цялата среща и решиха изхода на сблъсъка с попадения в рамките на седем минути през второто полувреме. Точни бяха двамата нови нападатели Кеко и Борха Гонсалес - Бастон. Първият реализира в 57-ата минута, след като преди това беше абсолютно незабележим на терена. В 62-ата минута пък преотстъпеният от Атлетико Мадрид Бастон удвои аванса на Ейбар след великолепно извеждащо подаване от страна на Саул Берхон.

Последните двама пропуснаха да вкарат още през първата част, когато ударите им не успяха да влязат в мрежата на Иван Куеяр.

Веднага след гола за 2:0 пък кълбото се беше запътило към целта още веднъж, но Хорхе Мере се намеси точно пред голлинията.

За последно Ейбар беше победил на 7 ноември, но независимо негативната си серия след това сега е само на 2 точки от място в Лига Европа. Не такива са нещата при Хихон, където момчетата на Абелардо Фернандес регистрираха пета загуба в последните си шест мача в Примера и са на крачка от изпадащите.