Ла Коруня диша във врата на лидерите с успех над Ейбар

Отборът на Ла Коруня продължава с чудесното си предстаявне от началото на сезона. Тази вечер тимът записа успех с 2:0 над Ейбар в среща от 16-ия кръг на Примера дивисион и вече 7 поредни мача е без поражение на сметката си, като все повече се приближава до лидерите в класирането.

Домакините на "Риасор" взеха преднина в 45-ата минута, когато Лукас Перес се разписа от дузпа. В 69-ата минута Депортиво остана с човек по-малко на терена, след като Луизиньо получи червен картон. Въпреки това в 74-ата минута Ла Коруня стигна до втори гол дело на Алехандро Арибас, с който окончателно реши изхода на мача.

С тази победа Депор е с актив от 26 точки, като само на 4 зад третия Реал Мадрид. Ейбар пък е в серия от 5 мача без победа и се намира на 10-ото място с 21 точки.