Атлетик Билбао вилнее с 6:0, Ейбар сътвори чудо от 0:3

Отборът на Атлетик Билбао преодоля с лекота 1/16-финалите за Купата на краля след общ резултат 8:0 над третодивизионния Линенсе. В същото тимът на Ейбар успя да осъществи истински подвиг и да се класира напред, макар да беше загубил с 0:3 първата си среща с Понферадина. "Синьо-червените" баски се наложиха с 4:0 и също продължават към 1/8-финалите. Малкото мадридско дерби между Хетафе и Райо Валекано също приключи с драма, като крайният общ резултат 3:3 облагодетелства "пчеличките".

Тази вечер "Сан Мамес" видя убедителна победа с 6:0 след попадения на Оскар де Маркос (8), Хави Ерасо (48), Чабиер Ечейта (55), Кике Сола (61), Раул Гарсия (66) и Микел Рико (88). Ернесто Валверде даде почивка на някои футболисти, но изненадващо заложи на голям брой титуляри като Ариц Адурис, Раул Гарсия, Оскар де Маркос и Микел Сан Хосе. Още по-изненадващо баският топстрелец не се разписа за почти час игра преди да бъде заменен от Кике Сола.

На стадион "Ипуруа" в Ейбар четвъртият гол падна в 84-ата минута след дузпа, реализирана от Микел Аруабарена. Първият гол стана факт едва в добавеното време на първата част, когато Борха Гонсалес - Бастон откри с глава. В 61-ата Серхи Енрик отбеляза второ попадение след пас на Антонио Луна, а в 72-ата Симоне Верде възстанови статуквото в общия резултат.

В Хетафе домакините започнаха летящо и до 31-ата минута водеха с 3:0 след попадения на Педро Леон (8), Сантиаго Вергини (22) и Алваро Васкес (31). Попадение на Лас Бангура в 52-ата минута се оказа решаващо и тимът на Пако Хемес продължи напред заради гола на чужд терен.

АТЛЕТИК БИЛБАО - ЛИНЕНСЕ - 6:0 (8:0 общ резултат)
1:0 - Де Маркос (8)
2:0 - Ерасо (48)
3:0 - Ечейта (55)
4:0 - Сола (61)
5:0 - Раул Гарсия (66)
6:0 - Рико (88)

ЕЙБАР - ПОНФЕРАДИНА - 4:0 (общ резултат 4:3)