Пак пресилени дузпи за Реал Мадрид, трудна победа за "белите" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели с 3:1 срещу Реал Сосиедад в среща от 17-ия кръг на Примера, белязана от две много спорни дузпи за столичани, клонящи към несъществуващи. Кристиано Роналдо пропусна първата в 23-ата минута, но в 42-ата се реабилитира с гол от бялата точка. Брума изравни в 49-ата, но попадения на португалеца (67) и Лукас Васкес (87) прибавиха ценни три точки към актива на мадридчани.

Младият Начо Фернандес беше предпочетен пред Рафаел Варан като централен защитник. Рафаел Бенитес заложи в предни позиции на ударното си трио Гарет Бейл - Карим Бензема - Кристиано Роналдо, а Хамес Родригес отново зае място в халфовата линия, изтласквайки Иско на пейката. Еусебио Сакристан разчиташе в атака на Иманол Агирече и Джонатас.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад Първият четвърт час беше наситен с интересни положения пред двете врати. Едва след 80 секунди игра Серхио Каналес получи чудесна топка пред пеналта, но я прати над гредата. В петата минута Пепе стреля много добре с глава, но Херонимо Руи показа рефлекс и изби. В осмата Джонатас претендираше за дузпа след контакт с Пепе. Съдията Гонсалес Гонсалес не спря играта, а положението беше доста спорно.

В рамките на същата минута "лос бланкос" имаха два страхотни шанса за гол. В първия случай Бейл намери непокрития Кристиано Роналдо, който от прекрасно положение стреля в краката на Руи. Секунди по-късно Бензема овладя на гърди около дузпата, след което стреля ниско, но стражът отново блесна с важна намеса. В 13-ата Иманол Агирече финтира Начо Фернандес в наказателното поле, но Кейлор Навас излезе придвидливо, игра с топката, атакувайки агресивно краката на нападателя. Топголаджията на баските напусна принудително.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 3:1 В 23-ата минута съдията Гонсалес Гонсалес даде много, много пресилена дузпа за домакините. Бензема се строполи на земята след много лек контакт ръка в рамо. Роналдо учудващо шутира над гредата от бялата точка и породи съмнения дали пък не е изпуснал нарочно. В 35-ата Юри Берчиче центрира отляво, а сантиметри не достигнаха на Джонатас да намери очертанията на вратата след удар с глава. Руи пък не спираше да блокира опитите на съперника, които отправиха два далечни шута чрез Лука Модрич и Бензема.

В 41-ата минута реферът отново наду свирката за дузпа в полза на Мадрид. Бейл центрира, топката се удари в крака на Карлос Мартинес, след което се удари и в разперената му назад ръка. Дузпата отново беше много спорна, тъй като срещата на топката с ръката се получи след рикошет, а кълбото отиваше в посока нагоре.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 3:1 Втората част започна с по-силна игра на гостите от "Аноета" и прекрасен гол на Брума. Резервният нападател изравни в 49-ата минута след брилянтно фалцово изпълнение, пратило топката в далечния горен ъгъл. Домакините имаха претенции за нарушение срещу Пепе. В 50-ата Роналдо не уцели вратата след пас отляво. Три минути по-късно Брума изскочи сам срещу Навас, но костариканският страж предугади финта.

В 57-ата Джонатас и Брума оформиха двойно продаване, но Пепе се намеси във важния миг. В 59-ата Бенитес изля гнева си върху Хамес Родригес и го смени за сметка на Матео Ковачич. В 67-ата Роналдо отбеляза с удар от въздуха след корнер. Топката не беше изстреляна силно, но мина между куп крака и влетя в мрежата встрани от Руи - 2:1.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 3:1 В 70-ата стражът на "бяло-сините" за пореден път показа страхотен рефлекс след удар на Бензема. В края на срещата Реал Сосиедад натисна в търсене на гол. В 80-ата Карлос Вела не можа да стреля точно от 16 метра и спечели само корнер. В 87-ата минута Лукас Васкес сложи точка на спор с гол за 3:1. Бейл центрира топката отляво, бившият играч на Еспаньол я овладя в наказателното поле и отбеляза с нисък удар.

Въпреки победата феновете отново останаха недоволни от продукцията на своя отбор. Рафа Бенитес ще завърши годината на ръба на уволнение.