Тотнъм изпързаля 10 от Уотфорд с гол в 89-ата (видео)

Отборът на Тотнъм продължава изключителната си серия във Висшата лига, след като днес стигна до много ценен успех с 2:1 над Уотфорд и то като гост на "Викъридж Роуд". Трите точки за отбора на Маурисо Почетино обаче не дойдоха никак лесно, след като победното попадение, дело на Сон Хюн-Мин, падна в 89-ата минута на срещата. Малко преди това пък домакините имаха претенции, че те са вкарали гол, който щеше да е победен, но реферът Антъни Тейлър не даде индикация, че е получил потвърждение от системата, показваща дали топката е преминала голлинията с целия си обем. Освен това домакините играха с човек по-малко повече от половин час, след като Нейтън Аке бе изгонен за грубо влизане в краката на Ерик Ламела в 62-ата минута. Въпреки че бяха с 10 души на терена, "стършелите" на Кике Санчес Флорес повече търсеха победата и  в последните минути наложиха сериозен натиск. Те обаче не само не успяха да намерят път към мрежата на Юго Лорис, а нещо повече - в 89-ата минута техният съперник бе този, който грабна успеха.

Киърън Трипиър центрира в наказателното поле и там Сон Хюн-Мин с пета елегантно излъга Аурелио Гомеш за 1:2. В ситуацията обаче домакините отново имаха претенции към съдията, тъй като при първото от общо две центрирания, направени от десния бек Трипиър към Сон, кореецът бе в положение на засада, но такава не бе отсъдена от съдийската тройка.

Преди почивката Ерик Ламела бе дал аванс на гостите след само 17 минути игра, след като пое топката в центъра на терена, преодоля повече от 20 метра на скорост и след това елегантно стреля между краката на Мигел Бритос и далеч от плонжа на Аурелио Гомеш. Домакините обаче не се предадоха и в 42-ата минута стигнаха до изравняване на резултата. В герой за "стършелите" се превърна добре познатия този сезон Одион Игало, който се пребори с бранителите на Тотнъм, след което с удар по тревата излъга Юго Лорис за поредния си гол този сезон. Тъмнокожият таран на Уотфорд вече има 13 гола този сезон и повече от 30 гола за своя отбор през календарната 2015 година.

През втората част играта на домакините бе нарушена сериозно от изгонването на Нейтън Аке, който безразсъдно се хвърли в краката на Ламела в близост до тъчлинията и преждевременно пое към съблекалните. След първоначалния шок обаче Уотфорд отново натисна и в последните 10 минути от мача бе обсадил наказателното поле на Тотнъм. При едно изпълнение на корнер от страна на Бен Уотсън домакините претендираха, че са пратили топката директно във вратата на Лорис, но технологията на тъчлинията показа, че това не е вярно, макар и за милиметри. Така се стигна до 89-ата минута, в която резервата Сон донесе успеха за Тотнъм.

Той е трети пореден за лондончани във Висшата лига, с което те излизат на третото място и вече са само на три точки от върха. Отборът на Почетино има 35 точки, докато Уотфорд остава на седма позиция с 29.