Челси се подхлъзна - и в прекия, и в преносния смисъл (видео)

Челси стигна само до 2:2 при домакинството си на Уотфорд в мач от 18-ия кръг на Премиършип в повторния дебют на Гуус Хидинк, който зае мястото на уволнения Жозе Моуриньо. Десет минути преди края Оскар пропусна да донесе успеха от дузпа, след като се подхлъзна при удара от бялата точка. Иначе Диего Коща вкара и двата гола за лондончани, единият от които от засада, но получи жълт картон, заради който ще бъде наказан за дербито с Манчестър Юнайтед в понеделник.

Равенството означава, че "сините" са само на 2 точки от зоната на изпадащите, докато Уотфорд записа нов престижен резултат и е на една крачка от място в Лига Европа.

Хидинк направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с успеха срещу Съндърланд в предишния кръг. Гари Кейхил смени Курт Зума в центъра на защитата, а Еден Азар започна на пейката, но по-късно в двубоя се появи в игра и дори спечели наказателния удар. Гостите също предпочетоха да направят само една рокада в 11-те от онези, които разгромиха Ливърпул. Нейтън Аке, който направи отличен двубой тогава, нямаше право да играе днес, защото е преотстъпен точно от Челси и в договора му е включена тази клауза.

През първото полувреме Челси играеше по-често с топката, но положенията пред Тибо Куртоа далеч не липсваха. Дори "стършелите" пропуснаха първия голям шанс чрез Одион Игало, който в 18-ата минута се оказа сам около точката за изпълнение на дузпа, но побърза да шутира и кълбото излезе в аут.

Веднага в ответната атака Диего Коща беше изведен сам срещу Аурелио Гомеш, но вратарят предвидливо излезе и успя да хване топката в точния момент.

Бразилецът обаче нямаше какво да направи срещу сънародника си в 32-ата минута, когато след центриране на Вилиан от корнер Джон Тери свали топката и Коща шутира от воле в мрежата за 1:0. Лондончани пропуснаха перфектен шанс за второ попадение в 32-ата минута. Тогава Бранислав Иванович нахлу по дясното крило до самата аут линия и върна към Оскар, който от няколко метра би над гредата, явно показвайки още тук, че това няма да е неговият ден.

Малко след това авансът на Челси остана в историята, тък като в 42-ата минута Неманя Матич спря с ръце в наказателното поле подаване на Бен Уотсън и реферът беше категоричен - дузпа. Капитанът на Уотфорд Трой Дийни не трепна и изпрати Куртоа в другия ъгъл, за да вкара за 1:1.

На почивката Гуус Хидинк смени Сеск Фабрегас с Джон Оби Микел, без да имаше информация за някаква контузия на испанеца.

На терена обаче нещата не се промениха кой знае колко много и играчите на Кике Санчес Флорес продължиха да бъдат постоянна заплаха за колебливата отбрана на "сините". Така се стигна до 56-ата минута, когато след шут на Игало и рикошет в тялото на Кейхил коженото кълбо се оплете в мрежата на домакините за втори път.

В тежкия момент за Челси отново на сцената излезе Диего Коща, изравнявайки за 2:2 в 65-ата минута. От повторенията обаче се видя, че испанският национал е бил в положение на засада при подаването на Вилиан към него.

До края оставаше близо половин час и двата тима продължиха да преследват пълния успех. Само две минути след попадението си за 2:2 Коща не съумя да реализира от няколко метра.

В 74-ата минута дойде ред и на Еден Азар да се завърне след лекуването на контузия. Белгиецът веднага показа класа и в 80-ата минута беше повален в наказателното поле от Валон Бехрами, донасяйки дузпа за своя отбор. Оскар обаче не успя да запази баланс при изстрела и топката профуча комично над гредата.

В тези моменти вече се играеше само в половината на Уотфорд, но бранителите пред Гомеш си вършеха перфектно работата и затова единственият реален шанс за Челси дойде чак в 94-ата минута, когато Оби Микел шутира от над 25 метра и топката мина близо до страничния стълб.

Маратонът за "сините" продължава с визита на "Олд Трафорд" след два дни, а също тогава "стършелите" приемат Тотнъм.