Славия свали "орлетата" на земята със суперголове (видео)

Отборът на Славия завърши отлично годината, след като разби с 3:0 Пирин (Благоевград) на стадион "Христо Ботев" в първи мач от 20-ия кръг на "А" група. "Белите" отбелязаха изключително красиви попадения. Първо Антон Карачанаков откри от фаул в 28-ата минута, след което Ивайло Димитров със задна ножица удвои в 50-ата минута, а Иван Вълчанов с фантастичен изстрел от въздуха в 61-ата минута донесе втората поредна победа в първенството с 3:0 след тази срещу Локомотив (Пловдив) и втора поред като гост срещу Пирин с класически резултат този сезон.

Така "орлетата" прекъснаха страхотната си серия от 6 мача без загуба, в която записаха 3 победи над Левски (1:0), Локомотив (Пловдив) с 3:0 и 4:0 над Черно море, както и 3 равенства с Литекс (1:1), Лудогорец (0:0) и Монтана (0:0) .

Славия пък при Владимир Иванов записа три поредни победи от три мача, при това също така без допуснат гол и завърши годината с 31 точки на пето място. Пирин остана на девето място с 16 точки.

Мартин Тошев имаше първата възможност в срещата, но стреля в ръцете на Георги Петков.
Резултатът бе открит от гостите в 27-ата минута. Тогава Карачанаков изпълни специалитета си от пряк-свободен удар. Шутът му с десния крак тупна коварно пред вратаря Крaсимир Костов и заблуди младия страж, за да даде преднина на Славия. Голът бе негов шест този сезон, което го направи водач при голмайсторите в "белите", заедно с Ивайло Димитров. Александър Дюлгеров можеше да изравни, но пропусна в 33-ата минута.

Наджи Шансой направи две промени на почивката Антонио Хаджииванов и Венцислав Бенгюзов замениха Благой Наков и Илия Карапетров, а в съблекалнята на гостите остана Владимир Семерджиев, тъй като на неговото място влезе Емил Мартинов.

Няколко минути по-късно Димитров също вкара своя шести гол в "А" група този сезон. Нападателят удвои с 50-ата минута с великолепно изпълнение на задна ножица и прекъсна серията си от шест мача без попадение.

Маркиньос пробва да върне едно попадение, но Петков нямаше проблем. В 61-ата минута Славия обаче реши всичко в този двубой. Това се случи след ново рядко срещано попадение по нашите терени. Иван Вълчанов от воле от 23 метра направи 3:0. Халфът намери топката от въздуха след подаване с пета на Димитров и не остави никакви шансове на Костов, вкарвайки своя втори гол в тази кампания.

До края на срещата Димитър Пиргов в 76-ата минута с глава удари гредата на Пирин, а домакините пропуснаха едно положение за почетен гол. Гостите напълно заслужено постигнаха деветата си победа този сезон и се доближиха до лидерите.

Домакините пък ще трябва да се трудят много, за да се опитат да настигнат пловдивските отбори напролет и да имат шанс да се спасят.

ПИРИН - СЛАВИЯ 0:3
0:1 Карачанаков (28)
0:2 Димитров (50)
0:3 Вълчанов (61)

ПИРИН (4-2-3-1): Костов; Башлиев, Сандев, С. Николов, Дюлгеров; Сандански,Наков; Маркиньос, Траянов, Карапетров; Тошев
Старши треньор: Н. Шенсой
СЛАВИЯ (4-2-3-1): Г. Петков; Панов, Велков, Пиргов, Дечев; К. Дяков, Семерджиев; Догала, Вълчанов, Карачанаков; И. Димитров
Старши треньор: В. Иванов