Славия хвърли нов бой на "смърфовете" с дебютни голове, Камбуров рискува няколко мача

Отборът на Славия разби Локомотив (Пловдив) за втори пореден път на "Овча купел" с 3:0 през този сезон в последен мач от 19-ия кръг на "А" група. "Белите" сториха това и в старта на първенството, когато също отнесоха с класика "смърфовете". Френските футболисти Дуде Догала (43, 78) и Матийо Мансе (45-д) отбелязаха своите първи голове за столичани и донесоха втората поредна победа в първенството на Славия. Интересното е, че в тази кампания само един път домакините вкараха три гола и това отново бе срещу "черно-белите". Пловдивските "железничари" пък за трети пореден път допуснаха три гола в своята врата за една седмица и в рамките на два дни загубиха с 0:3.

Капитанът на Локо Мартин Камбуров пък бе изгонен с директен червен картон в последните секунди на първата част, когато уцели с топката съдията Георги Димитров. Това се случи след като поднови играта от центъра след второто попадение на домакините. Нападателят каза, че не е било умишлено, но Дисциплинарната комисия най-вероятно ще накаже сериозно най-резултатния футболист в родната "А" група.

Славия - Локо Пд Гостите пристигнаха в столицата с множество проблеми, но въпреки това в началото стартираха добре.  В осмата минута Димо Бакалов имаше претенции за дузпа, а след това такава поискаха и домакините. Положения липсваха до 43-ата минута, когато Антон Карачанаков с отлично подаване изведе Догала зад защитата. Французинът пое добре топката и след това прати топката под гредата за 1:0 с неговото първо попадение. Две минути по-късно Пламен Крумов игра с ръка и Димитров посочи бялата точка.

Славия - Локо Пд Мансе взе топката от Карачанаков, което не се хареса на родния футболист. Въпреки това деветката на "белите" бе точен и също записа за първи път името си сред голмайсторите. "Смърфовете" протестираха за дузпата, а при подновяването на играта Камбуров удари Димитров с топката. Без да стане ясно на 100% дали го направи нарочно или се опитваше да подаде топката на свои съотборник. Реферът обаче бе категоричен и веднага го прати под душовете.

Славия - Локо Пд Втората част Локомотив се опита да промени нещо, но това бе доста трудно с човек по-малко. Славия пък в 78-ата минута след добра атака Догала вкара своя втори гол в срещата и реши всичко в двубоя. Героят напусна в 83-ата минута, а на негово място Владимир Иванов пусна Калоян Кръстев, който е едва 16-годишен.

Славия се изкачи на пето място и вече има 28 точки, докато 10-та загуба и четвърта в последните пет двубоя остави Локомотив на 7-мо място с 21 точки.

Последният мач от годината "белите" гостуват на Пирин, а на "Лаута" Локомотив приема Берое.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 3:0

1:0 Догала (43)
2:0 Мансе (45-д)
3:0 Догала (77)

СЛАВИЯ (4-2-3-1): Г. Петков; Панов, Велков, Пиргов, Дечев; К. Дяков, Семерджиев; Вълчанов, Мансе, Карачанаков; Догала
Старши треньор: В. Иванов
ЛОКО ПД (4-2-3-1): Ел Харуби; П. Крумов, Тунчев, Вълчев,С. Велев, Траянов; Йорданов, Бакалов, Балдовалиев, Янъков; Камбуров
Старши треньор: Х. Колев