Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Сензацията е факт: Лестър е на върха, а Варди изравни рекорда на Нистелрой (видео)

Лестър излезе на върха в Премиър лийг поне за няколко часа, след като победи с 3:0 Нюкасъл като гост. Голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди откри резултата в добавеното време на първата част, вкарвайки най-чакания гол в настоящия кръг. С него английският нападател се разписа в десети пореден шампионатен мач и по този начин изравни рекорда на Рууд ван Нистелрой от 2003 година. Любопитното е, че холандецът бе записал своето постижение именно на "Сейнт Джеймсис Парк".

Сега целта пред Варди е да се опита да подобри рекорда в следващия кръг, когато Лестър приема Манчестър Юнайтед.

В 60-ата минута гредата лиши Варди от втори гол, а малко след това Леандро Уйоа удвои, засичайки с глава подаване на Марез. Шинджи Оказаки оформи класиката в 83-ата минута, след като довкара една избита от Роб Елиът топка след удар на Дани Симпсън.

Това бе четвърта поредна победа за Лестър в Премиър лийг. "Лисиците" са на върха с 28 точки и могат да бъдат изместени оттам, ако Манчестър Сити вземе победата срещу Ливърпул по-късно днес.