Неделев се отличи в мач на Майнц 05

Българинът Тодор Неделев получи шанс да се докаже в Майнц 05 и го направи, асистирайки за първия гол при днешната победа с 2:0 над Зандхаузен в контролна среща. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) започна като титуляр и още в 4-ата минута подаде към Юлиан Дерстроф, който реализира за 1:0. Второто попадение падна пет минути преди края, като точен беше испанецът Хайро Самперио.

Спарингът с втородивизионния тим се състоя на стария стадион в Майнц пред около 500 зрители. В мача участие взеха футболистите, които не са ангажирани с лагерите на националните си отбори. Този път Неделев не получи повиквателна от Ивайло Петев и затова си остана в Германия.

Тошко обаче все още не е записал участие в Първа Бундеслига този сезон, като само веднъж попадна в групата.

МАЙНЦ 05 - ЗАНДХАУЗЕН 2:0
1:0 Дерстроф (4)
2:0 Хайро Самперио (85)