Японски хеттрик и голово шоу в Аугсбург, Неделев се появи на пейката на Майнц (видео)

Истинско голово шоу предложиха на феновете на "СГЛ Арена" отборите на Аугсбург и Майнц 05. Двубоят от 11-ия кръг на Първа Бундеслига завърши без победител - 3:3. Българският халф на Майнц Тодор Неделев за първи път този сезон попадна в разширения състав на тима си, но така и не се появи в игра.

Хеттрик за гостите от Майнц реализира японският нападател Йошинори Муто. Той вкара първите два и последния гол в мача. Муто даде стабилен аванс от два гола на Майнц в резултата с попадения в 18-ата и 30-ата минута, но домакините направиха пълен обрат. Той стана факт след голове на Паул Верхаах (41-дузпа), Коо Жа-Чеол (50) и Раул Бобадийя (82). И когато играчите на Аугсбург вече се виждаха като победители, в третата минута на добавеното време Муто оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат - 3:3.

Аугсбург заема последната 18-а позиция в подреждането с 6 точки, а Майнц е 13-и с 13.