Сион се спаси от загуба в 94-ата, остава непобеден (видео)

Швейцарският Сион продължава отличното си представяне в група "В" на турнира Лига Европа, макар днес да бе много близо до домакинска загуба от Бордо. Автогол на Клемен Шантом в 94-ата минута обаче спаси швейцарците от поражение и ги остави на върха в класирането с осем точки и без загуба от началото на групата. Жирондинците бяха съвсем близо до първия си успех от девет мача насам далеч от дома във всички турнири, но попадение на собствения им халф дълбоко в добавеното време на мача им отне успеха.

Томас Туре бе дал аванс на гостите на "Турбийон" с попадение в 67-ата минута, но финалният натиск на Сион даде резултат в 94-ата минута, когато автогола на Шантом фиксира крайното 1:1.

С точката Сион остана на върха в класирането с актив от осем точки, докато Бордо пропусна да притисне съперника си и фаворита Ливърпул за челните места и остава трети с три.

СИОН - БОРДО 1:1
0:1 - Туре (67)
1:1 - Шантом (94)