Благо Георгиев и 9 храбри Рубинци измъкнаха реми от Ливърпул в дебюта на Клоп "Анфийлд" (видео)

Българският халф Благой Георгиев и неговият Рубин (Казан) измъкнаха равенство 1:1 при гостуването си на "Анфийлд". Срещата бе дебют за новия наставник на мърсисайдци Юрген Клоп пред собствена публика, но във втори пореден мач под негово ръководство възпитаниците му разочароваха и не успяха да стигнат до победа. Равенството е още по-ценно за гостите, след като близо час те играха с човек по-малко. В 36-ата минута изгонен бе техният капитан Олег Кузмин. Въпреки численото си превъзходство обаче Ливърпул не успя да се възползва и записа трето поредно равенство в групата си. Все пак с трите точки в актива си "червените" остават на второто място, което осигурява класиране на фазата на директните елиминации.

Гостите от Русия Рубин Казан поведоха в резултата още с първия си точен удар във вратата. Марко Дедич откри резултата в 15-ата минута, след като спря на гърди центриране в наказателното поле, пребори се с Натаниел Клайн и отблизо простреля Симон Миньоле за 0:1.

В 35-ата мнута и самият Благой Георгиев имаше възможност да се разпише в ситуация, изключително сходна на тази при гола на Дедич. Благо спря топката на гърди и стреля от воле от 10-на метра в наказателното поле на домакините, но този път Симон Миньоле спаси по отличен начин.

Само минута по-късно ситуацията на терена се промени коренно. Гостите останаха с човек по-малко на терена, след като опитният Олег Кузмин бе изгонен за втори жълт картон. От последвалия фаул Емре Джан изравни, след като Благо Георгиев имаше малшанса да свали топката в краката му.

След почивката домакините наложиха тотално превъзходство и отправиха повече от 30 удара към вратата на съперника. На няколко пъти обаче Сергей Рижиков отказваше Емре Джан, Лукас Лейва, Адам Лалана и Натаниел Клайн. Появилият се като резерва Кристиан Бентеке пък тресна гредата, след като бе успял да преодолее вратаря на гостите. По този начин Ливърпул за пореден път не успя да победи и завърши за трети пореден път при един и същи резултат мача си от Лига Европа - 1:1.

Успехът на Сион над Базел в другия мач означава, че швейцарците вече имат огромно предимство в битката за класиране напред, събирайки седем точки в актива си. Ливърпул, Рубин и Бордо продължават борбата за втората позиция, след като са събрани само в рамките на една точка.

ЛИВЪРПУЛ - РУБИН 1:1
0:1 - Дедич (15)
1:1 - Джан (37)