Амкар детронира Локо (М), Занев с цял мач (видео)

Още двама българи ще играят на 1/4-финалите на турнира за Купата на Русия. След като вчера ЦСКА (Москва) с Георги Миланов и Кубан със Станислав Манолев се класираха за фазата на последните 8 тима, днес това стори и Амкар. Отборът от Перм изненадващо детронира действащия носител на трофея Локомотив (Москва). Гостите от Перм спечелиха осминафиналния двубой с "железничарите" с 1:0 с гол от фаул на Георгий Джикия в 56-ата минута. Българският ляв бек Петър Занев игра цял мач за Амкар, в чийто разширен състав за срещата не беше Георги Пеев.

Още два мача от 1/8-финалната фаза на турнира се изиграха днес. Динамо (Москва) надви с 1:0 като гост Криля Советов (Самара) с попадение на Александър Ташаев три минути преди края. Малко преди това, в 76-ата минута, за втори жълт картон отстранен от игра бе македонецът Адис Яхович от Криля Советов.

Бившият играч на Левски Жоао Жоазиньо пък се разписа при победата на своя тим Краснодар с 3:1 у дома срещу Анжи. Жоазиньо бе резерва и влезе в игра в 80-ата минута, а в първата минута на добавеното време оформи крайния резултат. Преди това Павел Мамаев (21) бе точен за "крокодилите" за 1:0, а четири минути след това Расим Тагирбеков от Анжи си отбеляза автогол. Андрей Ешченко (71) пък реализира попадението за гостите от Махачкала.