Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Десет от Бдин надвиха Партизан (резултати и голмайстори от 13-ия кръг на Северозападната "В" група)

Трудна победа с 3:2 спечели вкъщи видинският Бдин срещу Партизан (Червен бряг). Двубоят бе от 13-ия кръг на Северозападната В група.

Домакините играха повече от час с 10 футболисти. В 23-ата минута Никола Петров фаулира в наказателното поле съперник и главният съдия Илиян Маринов му вдигна директен червен картон. Капитанът на гостите Цветан Петров пък изпълни точно отсъдената дузпа.

Като цяло първото полувреме бе равностойно. Футболистите на Партизан обаче можеха да изковат победата още в него. Отлични възможности за гол обаче пропиля Петър Валентинов, а Мартин Маринов се размина с топката на няколко метра пред голлинията на Бдин.

След почивката домакините взеха инициативата и само за няколко минути обратът бе факт. В 53-ата минута Александър Соколов изпълни прецизно фаул за 1:1. Малко след това пък Стойчо Стойков засече центриране по диагонала на съотборник – 2:1. След това на три пъти видинският страж Едуард Мечикян трябваше да проявява майсторство след опасните удари на Цветан Петров и Валентинов. Кулминацията бе в последните секунди на мача. Първо Цветослав Игнатов се вряза от фланга и завърши пробива си в голов шут по диагонала – 2:2. Последната възможност обаче бе за бдинци и те се възпозваха от нея не без помощта на вратаря на Партизан. Той първо хвана топката, след това я изпусна, а дебнещият в мелето Цветан Цветанов я заби в мрежата за крайното 3:2.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XIII кръг

Бдин (Видин) - Партизан (Червен бряг)   3:2
0:1-Петров-23 мин. /дузпа/, 1:1-Соколов-53 мин, 2:1-Стойков-57 мин, 2:2-Игнатов-89 мин, 3:2-Цветанов-90 мин..
Ботев (Козлодуй) - Ботев (Враца)   0:2
0:1-Иван Иванов-36 мин. /автогол/, 0:2-Димитров-50 мин..
Академик (Свищов) - Етър (Велико Търново)   3:1
1:0-Стефан Иванов-7 мин, 1:1-Кямил-35 мин, 2:1-Дангуров-50 мин, 3:1-Стефан Иванов-85 мин..
Павликени - Левски 2007 (Левски)   1:0