Анжи отново не издържа (видео)

Още веднъж този сезон Анжи не успя да задържи преднината си в последните минути и изпусна наглед спечелен мач. Отборът от Махачкала водеше с 2:0 на Краснодар десетина минути преди края на мача, но гостите изравниха с два гола за една минута, а накрая дори съжаляваха, че не са стигнали до пълен обрат. Равенството не зарадва никой от съперниците, защото Анжи остана в зоната на изпадащите и още няма успех пред своя публика, а "биковете" са 8-и в подреждането, далеч от челните места.

Анжи поведе в 15-ата минута след грешка на вратаря на Краснодар Андрей Синицин. Той не изби по най-добрия възможен начин удар на Яник Боли и за опитния Уго Алмейда не бе проблем да опъне мрежата. Малко преди почивката и самият Боли се разписа. Бившият нападател на Черноморец преодоля трима защитници на гостите, запази топката и хладнокръвно покачи на 2:0.

След направените смени Краснодар заигра по-добре през второто полувреме. В 79-ата минута Рикардо Лаборде показа великолепна техника, изскочи сам срещу вратаря и стреля точно в далечния ъгъл. В следващата атака Фьодор Смолов комбинира с Ари и бразилецът вкара за 2:2.

В следващия кръг Анжи гостува на шампиона Зенит, а Краснодар е домакин на Рубин.