Благой Георгиев с цял мач, Рубин победи Анжи като гост (видео)

Благой Георгиев игра цял мач за отбора на Рубин, който победи с 2:1 Анжи в мач от 14-ия кръг на руското първенство. Рубин заема 11-ото място в генералното класиране, докато Анжи е на последната позиция. Благой Георгиев игра прилично за казанци, но пропусна чисто положение в 70-ата минута. Той получи пас на далечна греда от Марко Девич, плонжира и засече топката, но вратарят Сергей Песяков спаси.

И все пак този пропуск не се оказа фатален за гостите, защото самият Девич наказа на два пъти грешки на Сергей Песяков през първото полувреме, с което донесе победата на Рубин. Вратарят на домакините изпусна топката след центриране на Магомед Оздоев и остави Девич сам срещу мрежата в 20-ата минута, а две по-късно беше прехвърлен от пас на Карлос Едуардо и нападателят на Рубин отново вкара необезпокояван.

Единственият гол за Анжи падна в 65-ата минута, когато Иля Максимов намали за 1:2.