Уест Хам трети след бой над десет от Кристъл Палас в дербито (видео)

Тимът на Уест Хам продължава с отличното си представяне от началото на сезона и се изкачи до третото място в класирането на Висшата лига след поредна силна изява далеч от дома - победа с 3:1 над Кристъл Палас на "Селхръст Парк" в лондонско дерби. Възпитаниците на Славен Билич се наложиха над останалия с човек по-малко на терена свой съперник с късни голове на Мануел Лансини (88) и Димитри Пайе (90). Преди това Карл Дженкинсън бе открил резултата в 22-ата минута на срещата, но Йоан Кабай възстанови равенството от дузпа три минути по-късно. Дуайт Гейл обаче остави отбора си с човек по-малко, получавайки втори жълт картон в 43-ата минута за фаул срещу Шейку Кояте.

Карл Дженкинсън откри резултата след 22 минути игра, вкарвайки втория си гол за сезона. Играещият под наем от Арсенал десен бек обаче много бързо се превърна от герой в грешник, след като в 24-ата минута фаулира Дуайт Гейл в наказателното поле и Йоан Кабай изравни от последвалата дузпа. Самият Гейл обаче също бързо усети какво е да се провалиш, след като си бил на гребена на вълната. Малко преди почивката той фаулира грубо Шейку Кояте, което му донесе втори жълт и респективно червен картон.

След почивката Уест Хам бе по-активният отбор на терена, но възпитаниците на Славен Билич не успяваха да материализират численото си превъзходство. В 88-ата минута обаче те най-после стигнаха до пробив благодарение на аржентинското си откритие Мануел Лансини. Бързоногият техничар получи извеждащо подаване от появилия се като резерва Андрю Каръл и с удар по тревата преодоля Уейн Хенеси за 1:2. В последната 90-а минута Димитри Пайе оформи крайното 1:3 след подаване на голмайстора Лансини.

Победата означава, че Уест Хам не е загубил нито един от последните си пет двубоя, записвайки и три победи в тази серия. "Чуковете" са най-добрият гост в английската Висша лига, като след победите си над Арсенал, Ливърпул и Манчестър Сити, сега записа и такава над Кристъл Палас далеч от дома. "Орлите" пък регистрираха трето опражение в последните си пет мача и остават на шесто място с 15 точки, но са само на две зад днешния си опонент.