Жоро Миланов и ЦСКА се зарадваха след голямо треперене (видео + галерия)

ЦСКА (Москва) записа първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. "Армейците" надвиха с 3:2 гостуващия ПСВ Айндховен, а след успеха на Манчестър Юнайтед срещу Волфсбург всички отбори в група "В" събраха по 3 точки.

Георги Миланов влезе в игра в 67-ата минута на мача, който можеше да завърши с разгром с полза на неговия тим, но вместо това ЦСКА трябваше да трепери до последните секунди. Руснаците забиха три гола до почивката и дори пропуснаха дузпа, но през второто полувреме ПСВ върна две попадения и само червеният картон на Сантяго Ариас спря устрема на "филипсите".

Единствената изненада в състава на Леонид Слуцкий беше оставането сред резервите на Роман Ерьоменко. Финландският национал беше заменен в стартовите 11 от Бибрас Натхо. В защитата Алексей Березуцкий зае мястото на брат си Василий, който е контузен. Алан Дзагоев действаше зад централния нападател Сейду Думбия, а Ахмед Муса и Зоран Тошич атакуваха по фланговете.

Наставникът на ПСВ Филип Коку избра любимата си постройка 4-3-3, с Юрген Локадия, Максим Лестиен и Лусиано Нарсинг в предни позиции и Адам Махер, Дейви Прьопер и Йорит Хендрикс в средата на терена.

Началото на двубоя бе перфектно за домакините и те откриха резултата още в 8-ата минута. Тошич центрира от корнер, а оставеният напълно непокрит Ахмед Муса имаше време да си спре топката и от няколко метра да я прати във вратата на Зут. "Армейците" атакуваха основно по десния фланг, където много активен беше Марио Фернандес. След негов пас Думбия можеше да покачи на 2:0, но в последния момент Ектор Морено предотврати сигурен гол.

В 21-ата минута отново Фернандес се включи напред и след комбинация с Тошич центрира перфектно към Думбия, който с глава удвои преднината на ЦСКА. Четвърт час по-късно нова хубава атака на домакините матира защитата на ПСВ. Тошич излезе сам срещу Зут, който го фаулира и реферът Руди Буке веднага посочи бялата точка. Думбия спокойно реализира дузпата и до голяма степен уби интригата в мача.

Руският тим можеше да вкара и четвърти гол до почивката, но Думбия пропусна втората дузпа, отсъдена в полза на неговия тим. Този път нарушението беше на Сантяго Ариас срещу Муса. Вместо да оформи хеттрика си обаче, Думбия стреля над вратата.

Домакините очакваха лесно второ полувреме и високомерието им създаде много проблеми. В 60-ата минута Адам Махер подаде на Лестиен, който отблизо върна едно попадение. Малко по-късно в игра за ЦСКА се появи Георги Миланов на мястото на Тошич. Българинът не бе престоял и минута на терена, когато ПСВ намали на 3:2. Головата комбинация отново беше между Махер и Лестиен, а ударът на белгиецът се оказа неспасяем за Акинфеев.

При този резултат напрежението се пренесе в редиците на домакините, но в 80-ата минута те получиха числено предимство, след като Ариас фаулира грубо Ахмед Муса и беше изгонен за два жълти картона. Краят на мача беше изпълнен с грешки и от двете страни, но все пак ЦСКА удържа победата и зарадва феновете си.

ЦСКА (МОСКВА) - ПСВ АЙНДХОВЕН 3:2 (3:0)
1:0 А. Муса (8)
2:0 С. Думбия (21)
3:0 С. Думбия (36) д.
3:1 Лестиен (60)
3:2 Лестиен (68)