Девета поредна победа и 43:0 - ЦСКА пак бие с много (видео+галерия)

ЦСКА постигна девета поредна победа в Югозападната "В" група, след като днес армейците разгромиха с 8:0 Беласица (Петрич). С хеттрик се отличи Преслав Йорданов, по два гола добавиха Борис Галчев и Николай Цветков, а веднъж в собствената си врата вкара Иван Танчев.

Армейците откриха резултата чрез Борис Галчев още в 7-ата минута. Халфът на червените се разписа след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.

В 31-ата минута многоходова атака на домакините завърши с центриране към Преслав Йорданов, който стреля с глава, но над напречната греда.

ЦСКА - Беласица

В 44-ата минута армейците поведоха с 2:0. Кирил Динчев центрира отдясно, стражът на гостите Стоянов не се намеси добре, топката спря на метър пред празната врата и за Преслав Йорданов не бе проблем да я изпрати в мрежата на Беласица.

В началото на втората част футболистите на Христо Янев набързо увеличиха резултата до 4:0. Първо в 49-ата минута Преслав Йорданов вкара с глава след центриране от корнер. Само 180 секунди по-късно Иван Танчев си отбеляза автогол след центриране отдясно.

В 55-ата минута след добра атака отдясно Динчев подаде към Галчев, който прескочи топката за намиращия се зад него Николай Цветков, а той от своя страна вкара с брилянтен фалцов изстрел от 18 метра.

Пет минути по-късно резултатът стана 6:0. Цветков стреля, Стоянов изби в краката на Йорданов и централният нападател на червените без проблем оформи своя хеттрик.

В 71-ата минута Николай Цветков вкара втория си гол в мача и седми за ЦСКА. Той получи отличен пас от младия Павел Головодов и с изстрел от 7-8 метра не остави шанс на Стоянов.

Крайното 8:0 оформи Галчев в заключителните секунди на мача. Капитанът на армейците получи пас от Йорданов. Последва изстрел, топката се отби в краката на гостуващ бранител и се върна в Галчев, който при втория си опит прониза мрежата на Беласица.

Така ЦСКА продължава да е убедителен лидер в първенството на Югозападната "В" група, където след 9 мача има пълен актив от 27 точки и впечатляващата голова разлика 43:0.

ЦСКА - Беласица 8:0