Хълк отново блесна в ново амплоа (видео)

Шампионът на Русия Зенит записа първи домакински успех в първенството от два месеца. Днес съставът на Андре Вилаш-Боаш разгроми с 3:0 Ростов и поне временно се изравни на 2-ото място в класирането с Локомотив (Москва). Двата тима имат по 21 точки, а водачът ЦСКА (Москва), който утре излиза в столично дерби с Динамо (Москва), е с 26.

И днес, както в предишните няколко мача, звездата на питерци Хълк се прояви като човек, който изработва головете. Бразилският национал асистира и за трите попадения на домакините, отбелязани от Игор Смолников, Артьом Дзюба и Дани.

Резултата откри десният бек Смолников в 26-ата минута. Той влезе на скорост в наказателното поле и не остави шансове на Сослан Джанаев. В 34-ата минута Дзюба се разписа срещу бившия си отбор, след като засече с глава центриране на Хълк. Крайното 3:0 оформи Дани, който преодоля двама защитници на Ростов преди да насочи топката във вратата.

Поражението остави Ростов на 5-о място с 18 точки. В следващия кръг "жълтите" приемат Мордовия, а Зенит гостува на Кубан.