Мъри герой и грешник в голово реми между новаците (видео)

Нападателят на Борнемут Глен Мъри отбеляза попадение за своя тим, но се превърна от герой в грешник в края на срещата с Уотфорд, след като негов удар от дузпата бе спасен от Аурелио Гомеш. Двата новака в английския елит завършиха наравно 1:1 на "Дийн Корт", като определено "черешките" са тези, които повече могат да съжаляват за изпъуснатата победа.

Првлеченият от Кристъл Палас в последния ден на трансферния прозорец през ляото Глен Мъри даде аванс на Борнемут в 28-ата минута, след като засече с глава центриране на Калъм Уилсън. Още преди почивката обаче "стършелите" успяха да се върнат в мача чрез Одион Игало. Тъмнокожото крило се разписа отблизо след грешка на вратаря на домакините Артур Боруц.

През втората част домакините бяха по-активният отбор и в края на мача можеха да овенчаят усилията си с победен гол, след като Етиен Капу събори Адам Смит в наказателното поле. Глен Мъри застана зад топката, но ударът му бе спасен от Аурелио Гомеш, койтоо по този начин спаси точката за своя отбор.

Равенството остави Борнемут на 15-ото място в класирането с осем точки, докато другият новак в елита Уотфорд е 10-и с 10 точки.