Стоук с втора поредна победа, смълча "Вила Парк" (видео)

Отборът на Стоук Сити записа втора поредна победа в английския елит и втора изобщо за сезона, след като завоюва минимален успех с 1:0 при гостуването си на Астън Вила. Марко Арнаутович отбеляза единственото попадение на "Вила Парк" в 55-ата минута. Бързоногото крило на "грънчарите" се възползва от сериозно разминаване в отбраната на бирмингамци, за да накаже Брад Гузан и да отбележи оказалото се впоследствие победно попадение в срещата. Домакините се опитаха да се върнат в мача и имаха сериозни претенции за дузпа в своя полза, но такава не бе отсъдена и те трябваше да се примирят с поредното си поражение.

Единствената победа на Астън Вила след осем кръга от началото на сезона остава тази над Борнемут в първия кръг на кампанията. Отборът на Тим Шърууд е в зоната на изпадащите с едва 4 точки в актива си и вече е на 4 от спасителните места. Вторият пореден успех в два мача пък изкачи Стоук Сити на 14-о място с девет точки.

След нулева първа част Марко Арнаутович изненада отбраната на Астън Вила и отбеляза за 0:1. След това домакините направиха всичко по силите си да се върнат в мача и можеха да го сторят, след като Жордан Верету бе съборен в наказателното поле. Съдията Майк Джоунс обаче не посочи бялата точка. Така "виланите" не намериха път обратно и загубиха пореден двубой.