Стъридж се завърна към головете, а Ливърпул - към победите (видео)

Ливърпул сложи край на серията си от четири поредни мача без успех в Премиър лийг, след като надделя с 3:2 над Астън Вила на "Анфийлд". Джеймс Милнър откри резултата още във втората минута, а Даниел Стъридж добави два гола (59', 67'), като това бяха първите попадение на преследвания от контузии нападател от месец март насам. Селекцията на Брендън Роджърс отново показа колебания в защита, допускайки два гола, реализирани от Руди Жестед (66' и 71'), но въпреки това се поздрави с победата.

Домакините се нуждаеха от добро начало и го получиха. 69 секунди след първия съдийски сигнал мърсисайдци вече водеха в резултата. Коутиньо намери Милнър пред наказателното поле, а английският национал стреля точно от над 20 метра, отбелязвайки първия си шампионатен гол с екипа на Ливърпул. Цялата атака на домакините бе изградена от 14 подавания.

Ливърпул продължи да има предимство по отношение на владеенето на топката, но Ингс пропусна две добри възможности да удвои. Руди Жестед пък можеше да изравни до почивката, но пропиля също две ситуации.

В 59-ата минута Даниел Стъридж покачи, отбелязвайки първия си гол от месец март насам. Нападателят направи много добро двойно с Милнър, след което стреля от въздуха - красив гол и 2:0. Гостите реагираха бързо и в 66-ата минута Жестед намали, като се възползва от поредната грешка на отбраната на Ливърпул от началото на сезона. Хътън центрира отдясно, а нападателят на Вила бе оставен сам и от малкото наказателно поле направи 1:2. Още в следващата минута Стъридж възстанови аванса на домакините, след като получи пас с пета от Коутиньо.

В 71-ата минута Жестед отново намали, засичайки с глава центриране отляво на Амави.

С успеха Ливърпул се изкачи до седмото място с актив от 11 точки. Следващите четири мача на мърсисайдци в първенството - с Евертън, Тотнъм, Саутхамптън и Челси, обаче са доста тежки и вероятно те ще решат съдбата на Брендън Роджърс.

СЪСТАВИТЕ И СТАТИСТИКА ТУК!

РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

КЛАСИРАНЕ ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!