Зрелищно дерби на върха между Шалке и Спарта

Отборите на Шалке 04 и Спарта (Прага), които са фаворитите за класиране на фазата на директните елиминации в Лига Европа от група "К", изнесоха изключително интересен сблъсък на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен без да излъчат победител, завършвайки наравно 2:2. Гостите от Чехия дори могат да съжаляват за пропусната възможност да победят в Германия и да поднесат изненада, която да ги изкачи на върха в групата. Те осъществиха пълен обрат в мача и водеха с 2:1 до 73-ата минута, когато Лерой Сане успя да изравни резултата за "кралскосините". Ремито остави Шалке на върха в класирането със седем точки, докато Спарта е втори с пет.

Франко ди Санто даде аванс на Шалке в 6-ата минута на мача с дежурното си попадение в Лига Европа. Аржентинецът вече има четири гола в три мача в груповата фаза. След почивката обаче Спарта (Прага) не само се върна в мача, но само в рамките на 13 минути успя да го обърне изцяло в своя полза. Кехинде Фатай изравни в 50-ата, а нападателят Давид Лафата оформи пълния обрат в резултата с попадение в 63-ата. Все пак Лерой Сане изравни за домакините в 73-ата минута и донесе точката на своя тим.

В другия мач от групата АПОЕЛ Никозия упя да стигне до първа победа в групата срещу оформящия се като аутсайдер Астерас (Триполис). Брайън Луи даде аванс на гостите съвсем рано в срещата, но Фернандо Кавенаги изравни от дузпа точно преди почивката. Карлао бе точен за крайното 2:1 минута преди изтичането на час игра.

ШАЛКЕ 04 - СПАРТА ПРАГА 2:2
1:0 - Ди Санто (6)
1:1 - Фатай (50)
1:2 - Лафата (63)
2:2 - Сане (69)

АПОЕЛ НИКОЗИЯ - АСТЕРАС ТРИПОЛИС 2:1