Спортинг Хихон покори "Риасор" след лудо първо полувреме (видео)

Отборът на Спортинг Хихон надигра като гост с 3:2 Депортиво Ла Коруня в среща от четвъртия кръг на Примера дивисион, играна пред 25 хиляди зрители на "Риасор". През първото полувреме двата тима вкараха цели пет попадения. Антонио Санабрия (4 и 7) даде аванс на хихонци, след което беше фиксирано изравняване след голове на Хуанфран (16) и Луис Алберто (28). В 32-ата Алехандро Менендес вкара нов гол за състава на Абелардо Фернандес.

Тони Санабрия попари домакините с два гола в четвъртата и седмата минути. Юношата на Барселона първо се разписа с глава, а много бързо удвои след пас на Алберто Лора към втората греда. Дясното крило на галиския тим Хуанфран намали в 16-ата минута, засичайки топката на първата греда след центриране от ъглов удар.

В 28-ата момчетата на Виктор Санчес дел Амо вече не изоставаха, възползвайки се от нов корнер. Гостите от "Ел Молинон" не успяха да изчистят добре, а Луис Алберто реализира с нисък шут в близкия ъгъл - 2:2. В 32-ата Депор вкара за трети път, но при вдигнат флаг за засада на Сидней. Две минути по-късно астурианците отново дръпнаха в резултата след страхотна асистенция с външен фалц на Ален Халолович и хубав диагонален удар на Алехандро Менендес.

След почивката "лос бланкиасулес" натиснаха в търсене на обрат. В 50-ата Лукас Перес получи подарък от защитата, шутира от 17 метра, вратарят Алберто Гарсия изби в гредата. Десет минути по-късно Луис Алберто също доближи гола с атрактивния си фалцов удар, след който топката профуча покрай далечната сглобка. В 72-ата Файсал Фажир падна в наказателното поле, търсейки дузпата, но реферът Прието Иглесиас му извади жълт картон за симулация.

Спортинг записа първа победа в Примера дивисион, докато Депор регистрира първо поражение.