Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Мьолде шокира Фенербахче в Истанбул (видео)

Норвежкият Мьолде изненадващо поведе в класирането на група "А" в турнира Лига Европа, след като победи с 3:1 Фенербахче и то на неговия "Шюкрю Сараджоолу". Гостите показаха вдъхновена игра и не позволиха на многомилионната селекция на "фенерите" да демонстрира качествата си, за да стигнат до крайния успех. В последните 15 минути Мьолде остана и с човек по-малко на терена след червен картон на един от голмайсторите си Мохамед Ельонуси, но това също не попречи на отбора да се поздрави с победата.

Томи Хьойланд даде изненадващ аванс на гостите след 36 минути игра, реализирайки дузпа за Мьолде. Озан Туфан събори Хестад в наказателното поле, а от последвалата дузпа Хьойланд технично отбеляза в стил "Паненка", за да изведе гостите напред в резултата.  Още преди почивката обаче Луиш Нани възстанови равенството след подаване на сънародника си Раул Мейрелеш и технично отиграване покрай стража Хорват.

В началото на второто полувреме обаче гостите отново излязоха напред. Голмайсторът за първото попадение Хьойланд изведе младия Мохамед Ельонуси на добра позиция и норвежецът с арабски корени с глава прониза вратаря на домакините Фабиано за 1:2. Само десетина минути по-късно гостите стигнаха и до трети гол в своя полза. 23-годишният бранител Мартин Линес се включи в атака и с далечен удар отбеляза за 1:3.

ФЕНЕРБАХЧЕ - МЬОЛДЕ - 1:3
0:1 - Хьойланд (36-дузпа)
1:1 - Нани (42)
1:2 - Елионуси (53)
1:3 - Линес (65)