Огромно разочарование за Спартак в най-силния мач на Попето (видео)

Спартак (Москва) изненадващо загуби с 1:2 от новака Анжи и пропусна великолепна възможност да излезе на второ място във временното класиране на Премиер лигата. Ивелин Попов изигра най-силния си мач с екипа на руския гранд, но усилията му не бяха подкрепени от неговите съотборници. Груба грешка на вратаря Артьом Ребров позволи на гостите да поведат в средата на първото полувреме, но Спартак изравни с гол от дузпа на Дмитрий Комбаров веднага след почивката. Тимът на Дмитрий Аленичев се хвърли в неспирни атаки, но при един корнер в 85-ата минута Александър Жиров беше оставен непокрит и с глава донесе трите точки на Анжи.

За първи път като титуляри заедно започнаха двамата нападатели на Спартак Юра Мовсисян и Зе Луиш. Ивелин Попов и Куинси Промес пък допълниха офназивното каре на домакините, които притиснаха съперника от самото начало на двубоя. Още във 2-ата минута Мовсисян пропусна да открие резултата след перфектно центриране на Дмитрий Комбаров. Гостите обаче нямаха намерение само да се бранят и можеха да поведат при една светкавична контра, но Ребров изби в корнер изстрела на Андрей Ешченко.

В 13-ата минута Промес нацели напречната греда от фаул, но след този епизод спртаковци намалиха оборотите и многоходовите им атаки по никакъв начин не изненадваха защитата на Анжи. В средата на полувремето Ребров изрита топката в главата на съотборника си Сердар Ташчъ, след което тя попадна в Уго Алмейда. Португалецът се засуети, но от аутлинията центрира към Ебесилио и за него не бе проблем да насочи кълбото в опразнената врата.

Голът смути домакините и в тяхната игра започна да се усеща все повече напрежение. В 34-ата минута Глушаков опита далечен изстрел, но не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Попов изведе зад защитата Мовсисян, но той стреля право в ръцете на Сергей Песяков, който е преотстъпен на Анжи именно от Спартак. В добавеното време шанс за гол се откри и пред Зе Луиш, но неговият удар бе твърде слаб и не затрудни Песяков.

Вратарят на Анжи на два пъти спаси своите от гол в началото на втората част, включително след удар от упор на Зе Луиш, след който Мовсисян от малък ъгъл стреля в аут. В 52-ата минута Карлен Макъртчян посегна към крака на влизащия в наказателното поле Кирил Комбаров и реферът посочи бялата точка. Повторенията не показаха със сигурност дали има дузпа, но това не трогна Дмитрий Комбаров, който спокойно реализира за 1:1.

Оттук до края на мача се игра изцяло пред вратата на Анжи. След влизането на Жано Ананидзе спартаковци започнаха да действат още по-комбинативно, но така и не успяваха да преодолеят Песяков. Ивелин Попов продължи неуморно да организира всяка атака на домакините, а в 77-ата минута негов силен удар беше блокиран от защитник на Анжи.

Спартак атакуваше с всички сили, но в 85-ата минута гостите стигнаха до ъглов удар и след неговото изпълнение централният защитник Жиров от непосредствена близост вкара втория и оказал се победен гол за отбора на Юрий Сьомин.

Малко след това Ивелин Попов отстъпи мястото си на Ромуло. Спартак можеше да спаси едната точка, но в добавеното време Кирил Комбаров стреля в аут след центриране на брат си Дмитрий.

Загубата остави Спартак на 4-о място в класирането с 13 точки, на 5 след водача ЦСКА (Москва), който има и мач по-малко. Първата победа за сезона изкачи на 12-а позиция с 5 точки.