Непобеденият Лестър на второ място след страхотен обрат от 0:2 (видео)

Все още непобеденият в Премиър лийг тим на Лестър постигна впечатляваща победа с 3:2 над Астън Вила на своя "Кинг Пауър Стейдиъм", с което се изкачи на второто място в класирането, измествайки грандовете Манчестър Юнайтед и Арсенал. Възпитаниците на Клаудио Раниери постигнаха изключително ценна победа, след като изоставаха с 0:2 до 72-ата минута на двубоя, но намериха сили за пълен обрат и взеха трите точки.

Джак Грилиш откри резултата за Астън Вила в 39-ата минута с отличен удар от повече от 20 метра разстояние и по този начин даде заслужена аванс на гостите, които доминираха през първото полувреме на срещата. След почивката бирмингамци стигнаха и до втори гол, дело на Карлес Хил и по всичко изглеждаше, че ще нанесат първо поражение на "лисиците" за сезона.

Не така обаче мислеха домакините, които върнаха един гол чрез Ричи де Лает в 72-ата минута на срещата. Бившият защитник на Манчестър Юнайтед се разписа с мощно воле и даде надежди за обрат на своя тим, които бяха оползотворени в последните минути на двубоя.

Английският национал Джейми Варди изравни в 82-ата минута след центриране на Даниел Дринкуотър, а влезлият като резерва на почивката Нейтън Дайър с глава оформи героичния обрат на домакините след подаване на Риад Марез. Нисичкият бивш футболист на Суонзи изпревари вратаря Брад Гузан и с риск за собственото си здраве подложи врата си на пътя на топката, за да я прати в мрежата на гостите за 3:2.

Така Лестър записа трета победа от пет мача от началото на сезона, а с двете си равенства в останалите срещи "лисиците" са единственият отбор освен лидера Манчестър Сити, който не познава вкуса на поражението в Премиър лийг. Момчетата на Клаудио Раниери събраха 11 точки в актива си и се изкачиха на второ място. Астън Вила пък е на 15-а позиция в класирането като успехът с 1:0 над новака Борнемут на старта е единствената победа на "виланите" до момента.