И Тотнъм не успя да победи Лестър, "лисиците" на върха поне за ден (видео)

Лестър остава непобеден от началото на сезона в Премиър лийг, след като днес "лисиците" записаха равенство - 1:1, с Тотнъм у дома. Със седем точки от три изиграни кръга, колкото има и Манчестър Юнайтед, селекцията на Клаудио Раниери заема първо място във временното класиране поне до утре, когато Манчестър Сити гостува на Евертън и при победа може да измести Лестър от върха. В понеделник Ливърпул също може да промени статуквото.

Деле Али изведе гостите напред в 81-ата минута, но само 90 секунди след това Риад Марез изравни с четвъртия си гол от началото на сезона. В края домакините можеха да стигнат до победата, но Юго Лорис спаси опасен удар с глава на Уес Морган.

Ерик Ламела замени контузения Кристиан Ериксен в стартовия състав на Тотнъм, докато Лестър започна със същите 11, както при победите в първите два кръга.

"Шпорите" контролираха повече топката през първата част, но двата отбора не създадоха почти нищо интересно пред една от двете врати. Домакините имаха претенции за дузпа в края на полувремето, когато Марез падна в наказателното поле, претендирайки, че е бил фаулиран от Вертонген. Сигнал обаче не последва.

В самото начало на втората част Шадли пропусна отблизо, а след това и Ламела не се възползва от добра възможност да открие резултата. Играта се откри и домакините също създадоха голова опасност пред Лорис, но Дринкуотър стреля встрани от целта. Още един удар на Шадли от голямо разстояние не намери целта, а в 68-ата минута шут на Марез срещна гредата.

В 81-ата минута резервата Деле Али изведе Тотнъм напред. Кейн подхвана атаката, намери Шадли отляво, а последният центрира към далечната греда, където младият халф засече. Още в следващата минута обаче Лестър изравни. Варди свали с глава към Марез, който с много хубав удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл - 1:1.

Две минути преди края домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Лорис спаси много опасен удар с глава на Морган.